Loading...
درباره موسسه ایرانیان 2018-05-20T08:27:23+00:00

law_6-compressor

درباره موسسه نوید همرازی ایرانیان

مؤسسه کاهش آسیب ایرانیان به شماره ثبت ۳۲۸۵۶ نهادی است غیردولتی و مردم نهاد که در سال ۱۳۹۲ با مجوز سازمان بهزیستی استان تهران تاسیس شد. این سازمان غیر انتفاعی ، غیر سیاسی و غیر دولتی است و با انجام مشاوره ، به ارائه خدمات به مردم بویژه جوانان و آسیب دیدگان اجتماعی می پردازد. زمینه اصلی فعالیت این مؤسسه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد به مواد مخدر و نیز افرادی که با ایدز زندگی می کنند می باشد.

دفتر این مؤسسه در تهران بوده و از دیگر فعالیت آن به مرکز گذری و باشگاه مثبت می توان اشاره کرد.

اهداف ما

موسسه کاهش آسیب نوید همرازی ایرانیان از سال ۱۳۹۲و با شماره ثبت ۳۲۸۵۶در قالب یک سازمان غیر انتفاعی- غیر دولتی با انگیزه و کمک به همنوع فعالیت همه جانبه خود را با حمایت، درمان و کاهش آسیب در بیماران اعتیاد و افرادی که با اچ.آی.وی/ ایدز زندگی می کنند در استان تهران آغاز نموده است. این موسسه با بهره گیری از دانش و تجربه همکاران خود در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی و با سوابق کاری کار خود را بطور رسمی آغاز نموده است.

چشم انداز

چشم انداز موسسه کاهش آسیب نوید همرازی ایرانیان
موسسه کاهش آسیب نوید همرازی ایرانیان با کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد، اچ. ای. وی/ایدز و رفتارهای پر خطر، با امید و کمک به افرادی که خواسته یا نا خواسته در خانواده یا محله ؛ شهر و کشور خود درگیر اعتیاد نزدیکان و یا دوستان خود هستند ، برای خدمت رسانی و حمایت در جهت بهبود هر شخص و یا شهر خود تلاش می کند. و امید به زندگی سالم را در سطح میهن عزیزمان با آموزش ، مشاوره و درمان آغاز نموده است.

نتایج و عملکرد موسسه

 • ارتقا کیفیت زندگی زنان و مردان مصرف کننده مواد مخدر، دارای رفتارهای پر خطر و فاقد سرپناه

 • کمک به بهبودی وایجاد زمینه بازگشت به خانواده و جامعه، برای مصرف کنندگان بی خانمان و دارای رفتارهای پر خطر

 • کاهش پیامدهای ناشی از مصرف مواد در معتادان دارای رفتارهای پر خطر و تلاش برای پیشگیری از گسترش بیماریهای عفونی مرتبط با مصرف مواد

 • افزایش دسترسی به زنان و مردان معتاد دارای رفتارهای پر خطر

 • افزایش آگاهی زنان و مردان معتاد و دارای شرکای جنسی متعدد در ارتباط با سلامت جسمی و روحی و راه های انتقال و پیشگیری از ایدز و هپاتیت

 • کاهش بروز و گسترش رفتارهای مجرمانه توسط مددجویان مرکز

 • افزایش آگاهی و دسترسی به لوازم کاهش آسیب در بین جامعه تحت پوشش مرکز و گروه های دور از دسترس توسط گشت سیار

 • کاهش آسیب های همراه با مصرف مواد مخدر در بین زنان و مردان دارای شرکای جنسی متعدد

 • افزایش سطح سلامت جسمی و روحی مددجویان

 • افزایش حمایت های اجتماعی، جهت بهبود سطح زندگی مددجویان و کودکان آن ها

 • ایجاد مهارت های اجتماعی و زندگی، مهارت های شغلی و حرفه ای برای زنان

law_6-compressor

نتایج و عملکرد موسسه نوید همرازی ایرانیان

فعالیت های موسسه کاهش آسیب نوید همرازی ایرانیان در منطقه ۱۵ شهرداری برای مرکز (مردان ) همه روزه بیش از ۱۰۰نفر ارائه خدمات مرکز گذری به این مکان مراجعه می کنند، و همچنین در منطقه ۱۲ شهرداری برای مرکز (بانوان)و تحت پوشش قرار ذاذن روزانه به بیش از ۵۰ زن مصرف کننده مواد مخدر و غیر مصرف کننده و فرزندان و خانواده های آنان خدمات اجتماعی رایگان مانند مشاوره روانشناسی، خدمات مددکاری، پزشکی، دندان پزشکی، روانپزشکی، آموزشی و دیگر خدمات در راستای هدف های خانه که کاهش آسیب است ارائه می شود. همه روزه بیش از ۵٠ نفر نیز برای دریافت خدمات مرکز گذری به این مکان مراجعه می کنند و مرکز بانوان نیز خدمات متادون درمانی را بطور رایگان ارائه می دهد.